Дієта при депресії

Кінець зими, початок весни — час, коли організм наш втомився від нестачі сонячного світла та зимового дефіциту вітамінів, коли потрібне повноцінне харчування. А до літа так хочеться схуднути, і ми сідаємо на дієту.
Тим часом, дієтологи вважають, що популярні дієти можуть стати причиною депресії.

Оскільки симптоми депресії загострюються при нестачі поживних речовин в організмі, значення хорошого правильного харчування тут важко переоцінити. Збільшіть прийом корисних для здоров’я продуктів, таких, як крупи з цілісних злаків, пісне м’ясо, фрукти й овочі, риба. Важливо уникати алкоголю, і утримуватися від непотрібної, сміттєвої їжі — цукру, кофеїну, які спочатку дають різкий вибух енергії або гарного настрою, потім різко знижують їх рівень.

Клінічні дослідження показують, що комплекс вітамінів групи B і фолієва кислота (400 мкг на день) корисні при лікуванні депресії. Антиоксидант селен (100 мкг на день) може піднімати настрій, що приймаємо в регіонах з дефіцитом селену. А численними європейськими дослідженнями доведено, що добавки амінокислоти L-триптофан, яка відома своєю здатністю посилювати синтез серотоніну, цінні при лікуванні депресії. Триптофан можна знайти в таких продуктах, як: риба, курчата, індичка, приготовані сухі боби і горох, пивні дріжджі, арахісове масло, горіхи і соєві боби. Їжте побільше цих продуктів разом з вуглеводами (картоплею, макаронами, рисом), які полегшують надходження триптофану у мозок.

Скоректуйте свою дієту, додайте в неї фрукти та овочі, причому готуйте овочі правильно чи приймайте комплекси вітамінів і мінералів, і ви завжди будете життєрадісні та повні сил.

 

Оставить комментарий