Дієта проти раку

Дієта може відігравати помітну роль у запобіганні раку. Для профілактики онкологічних захворювань змінити своє харчування рекомендується в 2-х напрямках:
Стежити, щоб в їжі було якомога менше канцерогенів.
Наявність у раціоні вітамінів, мінералів та інших корисних речовин для роботи імунної системи.

Канцерогени у харчуванні:
Перегріті жири, така ситуація виникає, якщо використовувати жири для смаження повторно.
У копчені продукти в процесі копчення потрапляють канцероген — бензопірен.
Нітрати, які потрапляють до нас в організм в основному з тепличних овочів, у шлунку утворюють небезпечні речовини — нітрозоаміни.

Вчені вважають, що причиною збільшення кількості онкологічних захворювань в розвинених країнах може бути зміна харчування, перехід від традиційного для людської істоти раціону що включає багато рослинної клітковини до вживання рафінованих продуктів, а також збільшення калорійності харчування.

У той же час відомо, що рослинні волокна — забезпечують виведення різноманітних шлаків і шкідливих речовин з кишечника, не допускають процеси гниття

Вітаміни, мінерали й інші поживні речовини можуть затримати розвиток раку, нейтралізуючи канцерогени, Забезпечуючи правильне функціонування імунної системи або запобігаючи ураження тканин і клітин організму.
Дослідників особливо цікавили антиоксиданти — вітамін A (особливо бета-каротин), C і E, селен, фолієва кислота, вітамін B6, магній, цинк і коензим Q10.
Оскільки надлишок деяких вітамінів може виявитися шкідливим, лікарі застерігають від надмірного захоплення біологічно активними добавками і рекомендують дотримуватися дієт з високим вмістом свіжих фруктів, овочів і цілісних злаків, білки отримувати з пісного м’яса та нежирних морепродуктів, звести до мінімуму цукор.

Багато спеціальних протиракові дієти надають особливого значення вегетаріанства. І дійсно, навіть хворі на рак, що дотримуються здоровою, багатою поживними речовинами вегетаріанської дієти, як правило, почувають себе краще.

Зайва вага та ожиріння — також фактор ризику для онкологічних захворювань. Досліди, проведені на тваринах, показують, що чим менше калорійність харчування, в розумних межах, звичайно, тим вища тривалість життя і менша ймовірність появи новоутворень.

Однак жодна дієта не продемонструвала здатності сповільнити або вилікувати рак.
Хворим слід уникати будь-яких дієт, що рекламуються як нібито здатні вилікувати рак, прихильники яких відмовляються від стандартного лікування.

 

Оставить комментарий