Вегетаріанська дієта

Багато світових культури мають давні традиції відмови від вживання деяких або всіх продуктів тваринного походження. У Росії — це дотримання християнських постів.
Вегетаріанці дотримуються дієти з низьким вмістом жирів і високим вмістом складних вуглеводів.
Деякі вважають, що людина фізіологічно краще пристосований злаків, бобів, овочів і фруктів, ніж м’яса. Інші уникають м’яса з філософських або екологічних причин.

Кілька різновидів вегетаріанства знаходяться серед найбільш популярних альтернатив стандартним дієт.
Вегетаріанці взагалі не їдять продуктів тваринного походження. Лактовегетаріанці споживають молоко. Лакто-ово-вегетаріанці їдять молоко і яйця. Деякі утримуються тільки від м’яса, але їдять рибу.
Необхідно подбати про те, щоб ваш організм отримував всі необхідні поживні речовини. Білки можна отримати з бобових, злаків та деяких овочів. Вітамін B12, які не отримати з рослинної їжі, можна отримати з комплексів вітамінів і мінералів. Також необхідно подбати про отримання необхідної кількості вітаміну D, кальцію, заліза і рибофлавіну.
Чим корисна вегетаріанська дієта

Обмеження споживання жирів з продуктів тваринного походження може виявитися корисним з багатьох причин:
Серцево-судинні захворювання: Невеликі кількості насичених жирів і підвищене споживання поліненасичених жирів і клітковини можуть допомогти знизити тиск і запобігти серцеві захворювання.
Шлунково-кишковий тракт: Підвищене споживання багатих рослинною клітковиною продуктів може допомогти вегетаріанцям уникнути раку товстого кишечника, а також запорів …

Дієтологи не рекомендують дотримуватися вегетаріанської дієти дітям, вагітним та жінкам, що годують. Якщо ж ви все-таки дотримуєтесь дієті без продуктів тваринного походження, необхідно, щоб організм одержував усі необхідні речовини. Для багатьох людей похилого віку вегетаріанство може виявитися найбільш здоровою дієтою.

А для молодих людей, особливо бажаючих схуднути дієтологи рекомендують використовувати вегетаріанські рецепти 2 рази на тиждень. Це допоможе як зберегти здоров’я, так і позбутися від зайвої ваги.

 

Оставить комментарий