Дієта при запорах

На жаль, сучасний спосіб життя призводить до неправильного харчування, недостатньої рухової активності, частих стресів, все це може стати причиною появи проблем з кишечником.
Запор може виникнути і при дотриманні деяких видів дієт для схуднення, в яких недостатньо клітковини, у тому числі це може ставитися до білкових і низьковуглеводних дієт.
А між тим, хронічні запори можуть бути причиною порушення обміну речовин, що призведе до надмірної ваги.

Майже всім нам слід їсти більше продуктів, що містять клітковину. Додавання клітковини — основний принцип дієти при запорах. Таку їжу можна назвати природним проносним. Збільшити прийом клітковини не важко: Їжте більше сирих фруктів і овочів, особливо гороху, бобів і брокколі. А також круп’яних висівок, хліба з цілісного зерна і сухофруктів: ізюм, інжир, чорнослив. Користь полягає в тому, що більшість цих продуктів багаті вітамінами і мінералами, і в них менше калорій, ніж у оброблених продуктах.

Для запобігання запорів, якщо немає протипоказань, за добу треба випивати приблизно 1,5-2 літра води і як можна менше їсти продуктів, що містять рафінований цукор.

Старе народний засіб для стимуляції діяльності кишечника — випивати по склянці теплої води, змішаної з соком лимона цілого вранці після сну і за 15 хвилин до прийому їжі. Якщо лимона немає, можна просто випити склянку теплої води.
А для посилення ефекту поснідайте салатом з капусти, моркви, буряку, яблук і зелені, заправлених рослинним маслом або фруктовим салатом.

Інші засоби, які можуть допомогти впоратися із запором:
столову ложку висівок додайте в будь-яку їжу, протипоказання — коліт,
2-3 чайні ложки насіння льону залити склянкою холодної води, настояти 2-3 год, часто помішуючи, потім, не проціджуючи, випити перед сном,
проносне дію має морська капуста, яку можна придбати в аптеці і додавати в їжу замість солі.

Продукти, які сприяють спорожнення кишечника:
сирі овочі і фрукти, багаті на клітковину, чорнослив, інжир, курага, овочеві, фруктові соки, бурякове, морквяне пюре, сік сирого буряка (по третині склянки за 20 хвилин до їжі),
кисломолочні продукти (кисле, одноденний кефір),
чорний хліб, хліб з висівками, хліб з борошна грубого помелу, з цільного зерна,
компоти (переважно з чорносливу, сливи, журавлини, смородини), компоти з сухофруктів, соки з м’якоттю,
крупи гречана, ячнева, вівсяна;
соління, солона риба, але так як сіль зв’язує воду в організмі, необхідно випивати достатню кількість води,
жири, сметана.

Продукти, які можуть сприяти запорів, це киселі з чорниці, сушена чорниця, міцний чорний чай, какао через присутність в них таніну. А також слизові супи, манна і рисова каші.

Якщо у вас часто виникають проблеми із замками, прагніть стежити як реагує ваш організм на той чи інший продукт і відповідно змінюйте свій раціон харчування.

Інші рекомендації при запорах:

теплі ванни з м’яким масажем живота (через день),
хвойні ванни (по 20 хвилин через день);
намагайтеся вести активний спосіб життя,
менше паліть і відмовтеся від кави.

Попередження: При спастичних запорах, пов’язаних з підвищеною рухової збудливістю кишечнику, різко обмежують продукти, багаті рослинною клітковиною (припустимо трохи овочів — варених і сирих протертих).

 

Оставить комментарий